Ptáte se, co můžete udělat proto, aby váš minerální náramek zůstal co nejdéle jako nový? Níže je pár rad, jak můžete o svůj malý poklad pečovat, aby ani po měsících nošení neztratil svůj půvab.
Pozor na chemikálie a různé čistící prostředky. Nevhodné látky by mohly narušit povrchovou úpravu krystalů. Náramky je vhodné sundávat vždy, když jdete umývat nádobí nebo uklízet vaši domácnost. Taktéž různé spreje, jako laky na vlasy, deodoranty a parfémy mohou mít na vzhled minerálů negativní vliv.
Vyvarujte se vlhkosti. Voda a vlhké prostředí nemusí vyhovovat každému kameni. Především kovovým komponentům voda vůbec nesvědčí. Taktéž návlekový materiál ve vlhku rychle ztrácí svoji původní kvalitu i pružnost a může se rychleji třepit nebo roztrhnout. Proto si před sprchováním, koupáním a namáčením rukou náramek raději sundejte.
Opatrně při sportu a těžké práci. Nárazy a otřesy mohou minerály poškodit. I když jsou krystaly tvrdé, pád z výšky nebo těžká zátěž by je mohla naštípnout či úplně rozlomit. Pokud nechcete o svůj náramek přijít, raději ho před jakoukoli fyzickou námahou odložte do bezpečí.
Náramek silou nenatahujte a nezkoušejte jeho pružnost. Každý náramek je vyrobený na určitý obvod zápěstí, kde by měl také být nošen. Jakékoli navlékání na jiné části těla nebo pokusy s pružností by mohly zapříčinit roztržení návlekového materiálu a nekontrolovatelné rozsypání korálků.
Aby si minerály uchovaly svoji moc a mohly vám být stále prospěšné, je třeba je občas dobít. I když některé kameny snesou přímé slunce, u většiny by sluneční záření mohlo způsobit vyblednutí barvy, proto svůj náramek raději dobíjejte při měsíčním svitu nebo na nepřímém slunci. Stejně tak vám dopře poslouží i položení na drúzu křišťálu nebo ametystu.